W piątek w ramach rozgrywek Wyszejszaja Liha piłkarze Dynamo Mińsk podejmą zawodników Rukh Brest. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Zapraszamy na analizę!

Wyszejszaja Liha: Dynamo Mińsk – Rukh Brest

Wyszejszaja Liha: Dynamo Mińsk – Rukh Brest

Dynama Mińsk to znany i dosyć mocny klub jak na warunki Białorusi. O ile jest to bardzo solidna i stabilna drużyna, to nie odnosiła ona sukcesów, nawet na krajowym podwórku. Ma on na koncie tylko jedno mistrzostwo kraju, jeszcze za czasów ZSRR z 1982 roku.

Najwyższe kursy na Superbet.pl Legalny bukmacher Superbet - sprawdź wysokie kursy i freebet 34 PLN

W poprzednim sezonie zajęli oni czwarte miejsce w ligowej tabeli i uważam, że idealnie wstrzelili się ze swoim potencjałem kadrowym i w tym sezonie również powinni zakręcić się koło tego miejsca.

Rukh Brest to z kolei klub, który odnosił sukcesy, jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. Po jej wybuchu klub przestał istnieć. W 2016 roku z inicjatywy fanów Dynamo z Brześcia klub został reanimowany i stopniowo piął się w górę.

W poprzednim sezonie grali w drugiej lidze, ale po udanych barażach awansowali do najwyższej klasy rozgrywkowej. W nowym sezonie będą zapewne walczyć o utrzymanie i być może uda i się ta sztuka, ale raczej nie mają co marzyć o czołowych lokatach na koniec sezonu.

Gospodarze piątkowego meczu to zespół z czołówki ligi, który od wielu lat prezentuje bardzo stabilną formę. Ich rywale to znacznie słabszy kadrowo zespół i piłkarze Dynama raczej nie będą mieli problemów z pokonaniem beniaminka, grając przed własną publicznością.

MeczTypKursBukmacher
Dynamo Mińsk – Rukh Brest 11,32etoto
Najwyższe kursy i bonusy w Fortunie Legalny bukmacher Fortuna - sprawdź ofertę bonusów
Poprzedni artykułWyszejszaja Liha: Energetik-BGU – BATE (Typ i Analiza)
Następny artykułSTS kod promocyjny na start z bonusem
Od 12 lat związany z portalem Betonline.net.pl, gdzie zaczynał przygodę z pisaniem o sporcie. Dziś dziennikarz jednej z najbardziej poczytnych gazet sportowych.