Roda – Jong AZ

Trudno jest wskazać innego faworyta niż gospodarzy do zwycięstwa. Roda cały czas walczy o grę bezpośrednio w fazie playoff. Obecna pozycja im to daje, ale przewaga nad szóstym zespołem wynosi zaledwie jeden punkt. Z na pewno nie chcą spaść poza TOP 5, ponieważ wówczas będą musieli grać w barażach o playoffy.

Z pewnością będą chcieli wykorzystać atut gry na własnym obiekcie, gdzie to zanotowali w tym sezonie pięć wygranych, trzykrotnie remisowali oraz dwa razy przegrywali. Zmagania w tym roku rozpoczęli bardzo dobrze i z przytupem. Ponieważ najpierw nie dali żadnych szans dla zespołu E.A. Eagles wygrywając 3-1. W kolejnym pojedynku zremisowali 2-2 z Spartą Rotterdam.

Najwyższe kursy na Superbet.pl Legalny bukmacher Superbet - sprawdź wysokie kursy i freebet 34 PLN

W obu tych potyczkach zaprezentowali się bardzo dobrze w ofensywie. Stwarzali sporą ilość sytuacji bramkowych, które umieli wykorzystać na bramki. Posiadają w swoim zespole najlepszego strzelca ligi – Engelsa, który ma na koncie osiemnaście trafień. Szansę gry od pierwszej minuty powinni dostać jeszcze Paulissen oraz van Velzen.

Rezerwy zespołu AZ obecnie zajmuję ostatnie miejsc w lidze. Niewątpliwie cel na ten sezon mają prosty – utrzymać się w lidze. Lecz nie będzie to takie łatwe. Składa się na to kilka powodów. Po pierwsze w swoich pojedynkach wyjazdowych mają spore problemy z wygrywaniem spotkań. Ponieważ wygrali zaledwie jedną potyczkę, do tego dołożyli cztery remisy, a także pięciokrotnie przegrywali.

Chyba jeszcze większy problem mają z defensywą. W tym elemencie radzą sobie bardzo słabo od początku sezonu. Zachowanie czystego konta przychodzi im z wielkim trudem. W żadnym z ostatnich pięciu potyczek wyjazdowych nie zanotowali czystego konta. W tym roku w obu potyczkach również stracili bramki.

A nie mają, kim straszyć tak naprawdę rywali. Ponieważ zaledwie Reijnders ma na koncie dwa gole. Żaden z pozostałych piłkarzy tego zespołu nie strzelić więcej niż jednego gola! Ciężko jest uwierzyć tutaj w inny wynik niż wygrana gospodarzy.

Cambuur – G.A. Eagles

Drugie spotkanie w holenderskiej Earte Divisie powinno przynieść sporą ilość bramek. Oba zespoły z pewnością nie będą chciały przegrać tego spotkania. Gospodarze walczą nawet i o piąta pozycję, do której stracą tylko trzy oczka. A z pewnością mogą to dorobić. Aby walczyć o jak najwyższe miejsca muszą przede wszystkim zacząć punktować na własnym obiekcie. A z tym w ostatnich potyczkach maja spore problemy, ponieważ nie wygrali żadnego z pięciu spotkań. Warto jest podkreślić, że w każdym z ostatnich pięciu pojedynków na własnym obiekcie tracili bramki. Ale owszem i nie mają żadnych problemów ze strzeleniem goli. Bramki strzelali każdym z pojedynków w tym roku. Najpierw z Spartą Rotterdam, mecz zakończył się wynikiem 3-3, następnie 1-0 ograli Helmond. Gospodarze na pewno liczą na trio Mathieu, Rossi oraz van Koppssluis. Przede wszystkim ten ostatni jest czołową postacią zespołu Cambuur, ponieważ nie tylko strzela bramki, ale i umie wypracować sytuacje bramkowe dla kolegów. Bilans pięciu goli i czterech asyst jest tego najlepszym dowodem.

Ekipa G.A. Eagles z pewnością liczy na awans do najwyższej fazy rozgrywek w Holandii. Obecnie zajmują trzecie miejsce ze stratą zaledwie czterech punktów do lidera. 2019 rok rozpoczęli od porażki z Rodą 3-1, ale w kolejnym boju ograli już Almere 2-1. Największym problemem tego zespołu jest defensywa. Rywale nie mają żadnych problemów, aby przedostać się pod ich pole karne i strzelić bramkę. Co zresztą było widoczne w dwóch spotkaniach w tym roku. Z drugiej strony potrafią strzelać gole. Sytuacje bramkowe przychodzą dla nich z wielką łatwością i powinni to również potwierdzić w tym boju. A mają przecież kim straszyć rywali. Z pewnością od pierwszej minuty zagrają Verheijdt, can der Venne, Vavrabtil, van Moorsel czy Bakx. Każdego z nich spokojnie stać na strzelenie bramki, a jak nie to wypracowanie dobrej sytuacji bramkowej. Spotkania bezpośrednie z udziałem tych zespołów nie były nudne i padały bramki. Więc można być pewnym, że dzisiaj również powinno być podobnie.

Mecz Typ Kurs Bukmacher
Roda – Jong AZ 1 1.52 Forbet
Cambuur – G.A. Eagles Over 2.5 1.67 Forbet
Najwyższe kursy i bonusy w Fortunie Legalny bukmacher Fortuna - sprawdź ofertę bonusów
Poprzedni artykułTyp dnia Real Madryt vs Girona – czwartek 24 stycznia
Następny artykułTyp dnia Dortmund vs Hannover – sobota (26 stycznia)
Ekspert od piłki nożnej, znany typer z najlepszego portalu bukmacherskie BetOnline. Wysoka skuteczność i dodatni Yield od wielu miesięcy.