Od piątku do niedzieli zawodnicy w skokach narciarskich będą rywalizowali o punkty Pucharu Świata w Oberstdorfie na obiekcie mamucim. Moją uwagę przykuł pojedynek Stefana Krafta z Johannem Andre Forfangiem.

Skoki Narciarskie: S. Kraft – J.A. Forfang. Fot. pixabay.com

Austriak przeżywa w ostatnich dniach znaczną zwyżkę formy. W ostatnich konkursach prezentuje się rewelacyjnie. Wygrał on trzy ostatnie konkursy Pucharu Świata: dwa w japońskim Sapporo oraz wcześniej na polskiej ziemi w Zakopanem. Wraca Kraft sprzed kilku sezonów, kiedy to nokautował kolejnych rywali. Dzięki tym wynikom przesunął się na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej pucharu świata. A w ten weekend ma szanse na kolejne świetne występy, ponieważ jest on znakomitym lotnikiem. Zresztą jego styl lotu, predysponuje go do tego. Nawet w słabszej formie, jest w stanie osiągać dobre rezultaty, a w obecnej dyspozycji, pewnie znów będzie walczył o zwycięstwa.

Najwyższe kursy na Superbet.pl Legalny bukmacher Superbet - sprawdź wysokie kursy i freebet 34 PLN

Forfang w klasyfikacji generalnej zajmuje ósme miejsce. Miał on dobry początek sezonu, a raczej dobry wyjazd do Rosji, gdzie zajął dwa miejsca na podium. Jednak były to jego jedyne miejsca w pierwszej trójce i od tamtej pory skacze przeciętnie. Oczywiście Norwedzy to świetni lotnicy, ale czy przy obecnej dyspozycji Forfang osiągnie niebotyczne rezultaty? Wątpię…

Dla mnie ten pojedynek jest oczywistą oczywistością. Forfang zajmował dobre miejsca w lotach, „Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce…”, natomiast Kraft jest w wyśmienitej formie Tu i Teraz i tylko niekorzystne warunki są w stanie pozbawić, go zwycięstwa w tym pojedynku. Dla mnie 8/10.

MeczTypKursBukmacher
S. Kraft – J.A. Forfang 11.22Forbet

Najwyższe kursy i bonusy w Fortunie Legalny bukmacher Fortuna - sprawdź ofertę bonusów
Poprzedni artykułTypy z piłki nożnej na piątek – 1 lutego
Następny artykułTyp dnia na sobotę Bayer vs Bayern (2 lutego)
Od 12 lat związany z portalem Betonline.net.pl, gdzie zaczynał przygodę z pisaniem o sporcie. Dziś dziennikarz jednej z najbardziej poczytnych gazet sportowych.