W piątek odbędą się kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Początek kwalifikacji zaplanowano na godzinę 18:00. Transmisję przeprowadzą TVP Sport oraz Eurosport.

Skoki Narciarskie: PŚ w Titisee-Neustadt

Skoki Narciarskie: PŚ w Titisee-Neustadt

Konkurs na niemieckiej ziemi jest cenny, ponieważ do wzięcia jest tam dodatkowa premia – 25 tysięcy euro. W tym cyklu tworzy się dodatkową klasyfikację, w której brane są pod uwagę skoki oddane przez cały weekend – w kwalifikacjach oraz w konkursach. Zwycięzca wyjeżdża z dodatkowym czekiem.

Najwyższe kursy na Superbet.pl Legalny bukmacher Superbet - sprawdź wysokie kursy i freebet 34 PLN

Dlatego też już w kwalifikacjach skoczkowie powinni dawać w siebie wszystko. Po zawodach w Predazzo liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata został Karl Geiger. Niemiec jest w świetnej formie i we Włoszech wygrał oba konkursy. Nie dziwi więc, że to on jest uważany za faworyta także w kolejnym konkursie.

Wydaje się, że będzie miał on dwóch rywali do zwycięstwa. We włoskim Predazzo za każdym razem drugie miejsce zajmował Austriak Stefan Kraft, a trzecie Dawid Kubacki. To oni mogą zagrozić Geigerowi w zwycięstwie, chociaż wydaje mi się, że Niemiec ma duże szanse na końcowy triumf.

Geiger ma 120 punktów przewagi nad Kraftem i w ostatnim czasie ma bardzo stabilną formę i jeśli już ma dobry dzień, to można liczyć, że zakręci się koło pierwszego miejsca. Konkurs w Niemczech będzie też okazją do rehabilitacji za nieudany Turniej Czterech Skoczni, gdzie jego kibice mieli nadzieję na zwycięstwo.

W poprzednim sezonie zawody w Titisee-Neustadt odwołano z powodu braku śniegu. Również w obecnym długo stały pod znakiem zapytania, ale ostatecznie mają zostać przeprowadzone. Będzie to okazja na kolejny dobry występ Geigera, który jest w świetnej dyspozycji i ma coś do udowodnienia i myślę, że już w kwalifikacjach pokaże, jaki jest mocny.

MeczTypKursBukmacher
PŚ w Titisee-Neustadt (Kwalifikacje)TOP 31,55Fortuna
Najwyższe kursy i bonusy w Fortunie Legalny bukmacher Fortuna - sprawdź ofertę bonusów
Poprzedni artykułPuchar Polski: Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk (Typ i Analiza)
Następny artykułSerie A: Lazio – Sampdoria (Typ i Analiza)
Od 12 lat związany z portalem Betonline.net.pl, gdzie zaczynał przygodę z pisaniem o sporcie. Dziś dziennikarz jednej z najbardziej poczytnych gazet sportowych.