W rumuńskim Rasnovie odbędzie się pierwszy w historii konkurs męskiego Pucharu Świata. W czwartek o godzinie 12:00 odbędą się kwalifikacje do pierwszego konkursu. Zapraszamy na analizę!

Skoki Narciarskie: PŚ w Rasnov

Skoki Narciarskie: PŚ w Rasnov

Skoki narciarskie nie są popularne w Rumunii, dlatego też wiele osób dziwiło się temu, że ten obiekt znalazł się w kalendarzu Pucharu Świata. W tym sezonie nawet w Pucharze Kontynentalnym zawodnicy z tego kraju jeszcze nie punktowali, co wiele mówi o tym, że ten kraj nie żyje tym sportem.

Najwyższe kursy na Superbet.pl Legalny bukmacher Superbet - sprawdź wysokie kursy i freebet 34 PLN

Regularnie na tym obiekcie skaczą panie. W 2018 roku w Rasnovie odbyły się konkursy Letniej Grand Prix. Dwukrotnie zwyciężał Niemiec Karl Geiger. Pierwszego dnia tuż za nim uplasował się Piotr Żyła, a drugiego trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki. Szczególnie ten drugi na pewno liczy na dobry wynik.

Ostatni konkurs był dla Kubackiego niezbyt udany, jednak w tym sezonie Kubacki skacze znakomicie i jestem w stanie uwierzyć, że był to tylko wypadek przy pracy. Zresztą motywacji mu nie powinno zabraknąć. Ważną informacją jest bowiem absencja Ryoyu Kobayashiego.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje on trzecie miejsce, wyprzedzając o sześćdziesiąt punktów Dawida Kubackiego. Podczas pobytu w Rumunii ma on szansę wyprzedzić Japończyka w klasyfikacji generalnej. O dobre miejsca powinien być tym bardziej spokojny, że kilku dobrych skoczków również do Rumunii nie przyleciało.

Kubacki nie jest faworytem tego weekendu, ale motywacji nie powinno mu zabraknąć i być może pokarze swoje niemałe przecież możliwości już podczas kwalifikacji. Dobrym typem jest porównanie go do Piotra Żyły, który na mniejszych obiektach skacze dobrze, ale ma znacznie mniej stabilną formę.

MeczTypKursBukmacher
Kubacki – Żyła11,35Fortuna
Najwyższe kursy i bonusy w Fortunie Legalny bukmacher Fortuna - sprawdź ofertę bonusów
Poprzedni artykułLiga Mistrzów: Atl. Madryt – Liverpool (Typ i Analiza)
Następny artykułEkstraklasa: Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze (Typ i Analiza)
Od 12 lat związany z portalem Betonline.net.pl, gdzie zaczynał przygodę z pisaniem o sporcie. Dziś dziennikarz jednej z najbardziej poczytnych gazet sportowych.